Warning: Array to string conversion in /home/rimpleve/public_html/wp-content/themes/enfold/config-templatebuilder/avia-shortcodes/tab_section/tab_section.php on line 706
Кои сме ние?
Към отдела функционира образователен център. Той представлява специално предназначено вътрешно и външно пространство за провеждане на образователни инициативи, свързани с културно-историческото наследство на Плевенския край.
Основната му цел е да подпомогне осъвременяването и социализацията на музея, като го приобщи към изискванията на съвременното възпитание, образование и обучение. Образователните инициативи са съобразени с учебната програма и целят да подпомогнат и сътрудничат на образователните институции, като затвърждават и обогатяват знанията на учениците, съобразени с възрастта и интересите им.
Разработените от музейни специалисти тематични клубове са неформално образование, с което се цели запознаването по-отблизо с историята и културата на нашите предци.
При желание за разработване на образователна игра/програма на определена тема, с цел разширяване спектъра от знания по интереси може да се свържете с нас!
Анелия Първанова
тел.: 0877 033 720
Музейно направление „Археология“
Ръководител: Петя Ангелова – археолог.
Занятието включва запознаване със спецификата и същността на професията Археолог чрез описване и изследване на археологически находки; сравняване, интерпретиране и документиране на археологически материал; участие в играта „ Търсач на находки“.
За въпроси и допълнителна информация:
Петя Ангелова – 0879 822 170
Музейно направление „Етнография“
Ръководител: Димана Димчева – етнолог. Занятието включва тематична беседа относно характерното облекло за региона; приликите и разликите при различните части на мъжкия и женски костюми; промените в облеклото през различните епохи. Занятието включва и изработване на картички.
Възрастова група: 8-14 г.
Брой участници: 10-15 деца
Продължителност: 60-90 минути
Димана Димчева – 0889 117 312
Музейно направление „Нова и най-нова история“
Ръководител: Десислава Близнашка
Тема: „Плевен след Освобождението – Значими обществени обекти и паметници на културата и тяхното място в нашето съвремие“
Възрастова група: 7-11 г.
Брой участници: 15-20 деца
Продължителност: 60 минути
Десислава Близнашка – 0879 822 171
Ръководител: Десислава Близнашка
Тема: „Плевен след Освобождението – Плевенчани прославили България с културни, спортни и научни постижения“
Възрастова група: 7-11 г.
Брой участници: 15-20 деца
Продължителност: 60 минути
Десислава Близнашка – 0879 822 171
Музейно направление „История на България XV-XIX в.“
Ръководител: Мария Илиева
Възрастова група: 10-14 г.
Брой участници: 10-15 деца
Продължителност: 90 минути
Мария Илиева – 0879 822 159
Ръководител: Мария Илиева
Възрастова група: 10-14 г.
Брой участници: 10-14 деца
Продължителност: 90 минути
Мария Илиева – 0879 822 159
Онлайн уроци
„Национално-освободителни борби. Освобождение на Плевен и България“
На 19 февруари, Анелия Първанова проведе онлайн урок на тема „Национално-освободителни борби. Освобождение на Плевен и България“ с ученици от VI клас в Българското училище „Св. Св. Кирил и Методий“ в Нидерландия с преподавател по история Радостина Шаренкова-Тошкова.
Същата презентация бе представена и пред ученици от VIII клас, специалност „Екскурзоводско обслужване“ и професия „Изпълнител на термални процедури“, при ПГ по туризъм „Алеко Константинов“ в Плевен с класен ръководител Ренета Йорданова на ПГ по туризъм „Алеко Константинов“ – Плевен